על וויס דיאלוג Voice Dialogue


וויס דיאלוג  Voice Dialogue (הדמויות שבתוכנו) היא גישה של עבודה נפשית אשר פותחה בשנות ה-70 של המאה העשרים, על ידי זוג פסיכולוגים אמריקאים ד"ר האל סטון וד"ר סידרה סטון, בהשראת האסכולה של קרל גוסטב יונג וגישות נוספות.

הגישה רואה את נפש האדם כמרובת דמויות באופן טבעי. לכל דמות אישיות משלה, רצונות, צרכים, כישורים, ותפיסת עולם. יש ביניהן דמויות ילדיות ובוגרות, פגיעות וקשוחות, נשיות וגבריות, חביבות ואנטיפטיות, ועוד רבות אחרות.

זוהי גישה אינטואיטיבית ולא פתולוגית לנפש האדם, העוסקת בהכרה ובקבלה של כל הדמויות באשר הן. בתהליך העבודה מכירים את הדמויות ולומדים להבחין בהן מבלי להזדהות איתן ועם העמדות וחוויית החיים שלהן.

טכניקת העבודה של וויס דיאלוג יכולה להשתלב עם כל כלי טיפולי, להוסיף ולהעשיר אותו בתוספת מודעות וצמיחה אישית.

עבודה עם דמויות יכולה להיות עמוקה, משמעותית וטרנספורמטיבית. לשם כך חשוב ונחוץ להיעזר בעקרונות עבודה מעולם הוויס דיאלוג (Voice Dialogue):

  • קבלה – כשמזמינים דמות, מי שמגיעה ברוכה הבאה. גם אם הזמנתי דמות אחרת, גם אם חשבתי והתכוונתי ורציתי...עובדים עם הדמות שהגיעה.

      במהלך השיחה עם דמות, לא מתווכחים, לא מסבירים לדמות שהיא טועה, לא מנסים לשנות את הדמות. אם  

      עולה בנו רצון להתווכח/להסביר/לשנות מזמינים את הדמות שיש לה מה לומר ומשוחחים איתה.

  • סקרנות – כשעובדים עם דמות יש לשמור על מצב של סקרנות כנה. כמו מראיין שמתשאל אורח. שאלה טובה היא שאלה שאין לנו מושג מה תהיה התשובה. אם אנחנו לא במקום של סקרנות, נראה שקפצו עוד דמויות ויש לעבוד איתן תחילה.
  • דמות נגדית – חלק הכרחי בעבודה עם דמויות. על מנת שנוכל לקבל זווית ראייה רחבה ואובייקטיבית יותר יש להקפיד להזמין דמות נגדית.
  • סגירה - בסוף ההתכתבות עם שתי הדמויות, יש לבצע תהליך סגירה: להיזכר בדמות הראשונה, להיזכר בדמות הנגדית, להיזכר שוב בדמות הראשונה ושוב בדמות הנגדית. עד שחשים כי שתי הדמויות נוכחות בכם זו לצד זו, והן חלק מכן ולא מי שאתן.

ולענייננו - על אכילה ודמויות

כבר ניסית כל כך הרבה שיטות ודרכים לרדת  במשקל, חלקם גם עבדו לתקופת מה, אבל הנה את שוב כאן, אולי מאוכזבת, אולי קטנת אמונה ועדיין מחפשת...

עבודה עם דמויות מציעה לך דרך קלה, אינטואיטיבית וזמינה. זהו כלי לעבודה עצמית שיפתח לך דלת לפתרונות שלא חשבת עליהם. אם הגורם לרעב הוא רגשי, עבודה זו מזמינה אותך לפגוש את הדמויות שעולות ומביאות אותך לאוכל. תכירי אותן, תביני אותן, תקבלי ותעריכי אותן, ועצם השיחה איתן תפוגג את הצורך לאכול.

אם הרעב הוא רוחני, עבודה זו מזמינה אותך לפגוש את דמויות המדריכים הרוחניים שלך, שיתנו לך משמעות, כיוון ודרך. בנוסף להן תוכלי לפגוש דמויות ארציות שיעזרו לך לממש את הדברים וללכת בדרך שבחרת.

אז למה את מחכה? הכירי את הדמויות שלך כאן ועכשיו.

חשוב לציין שניתן לעבוד עם דמויות בכמה דרכים:

  • התכתבות עם דמויות - עבודה עצמית בזמנך החופשי.
  • ליווי אישי במייל - איתך בהכוונה והדרכה על בסיס חודשי במיילים. 
  • פגישה אישית - בקליניקה / בטלפון / בסקייפ.

צרי קשר לפרטים נוספים: אתי 052-2893167 eti@soulsingscoaching.com